دستور shred (حذف دائمی فایل بدون ریکاوری)

تمام دستوراتی که با حرف S شروع میشوند در این انجمن قرار دارند
ارسال پست
نمایه کاربر
phoenix
مدیر کل سایت
مدیر کل سایت
پست در این موضوع: 2
محل اقامت: مشهد
نسخه فدورا: 28
نوع دستکتاپ: Xfce
تماس:

دستور shred (حذف دائمی فایل بدون ریکاوری)

پست توسط phoenix » یک شنبه 20 اسفند 1396, 6:12 pm

پیام بسته شدن موضوع
این مطلب در آینده تکمیل تر خواهد گردید
تصویر برای ادامه کار و بالا رفتن کیفیت آموزش ها نیاز به حمایت مالی شما داریم پس لطفا از ما حمایت کنید
از اونجایی که برای جمع آوری و ترجمه و تالیف یک پست آموزشی زمان و زحمت زیادی صرف شده است.
لطفاً در صورت استفاده از این مطلب در سایت یا مقاله و ..... حتما با ذکر منبع و لینک برگشتی باشد.

مسلما این حمایت شما دوستان موجب پایداری اینگونه اثرها خواهد بود سربلند و پیروز باشین

نمایه کاربر
phoenix
مدیر کل سایت
مدیر کل سایت
پست در این موضوع: 2
محل اقامت: مشهد
نسخه فدورا: 28
نوع دستکتاپ: Xfce
تماس:

قسمت دوم دستور shred (حذف دائمی فایل بدون ریکاوری)

پست توسط phoenix » یک شنبه 20 اسفند 1396, 6:40 pm

بخش دوم به دلیل طولانی شدن در پستی جدا ادامه مطلب را نوشتم
در این قسمت تصمیم داریم در راست کلیک گزینه حذف دائمی را اضافه کنیم
توجه:من از میزکار xfce استفاده میکنم و احتمالا بعضی از جزئیات با میزکار شما متفاوت است.
قدم اول:فایل منیجر خود را باز کنید و از منوی edit گزینه Configure custom actions را انتخاب کنید.
قدم دوم:بر روی علامت + کلیک کنید و تب Basic دقیقا همانند موارد زیر عمل کنید
در کادر name یک کلمه مناسب برای خودتان بنویسید من کلمه

کد: انتخاب همه

shred file ...
را مینویسم در کادر Description توضیحی در ارتباط با کاری که این گزینه انجام میدهد بنویسید مثلا من این جمله را نوشتم

Securely erase files permanetly
و مهترین بخش کادر Command هست که دقیقا دستور زیر را بنویسید

shred -u %F
از بخش icone یک تصویر برای این گزینه انتخاب کنید و بر روی تب Appearance Conditions کلیک کنید در کادر File Pattern یک * بزارید و در بخش Appears if selection contains تمام گزینه ها را تیک دار کنید به غیر از Directories بر روی ok کلیک کنید و کار تمام است
حال اگر بر روی یک فایل راست کلیک کنید با گزینه به نام shred file روبرو میشوید که فایل را برای همیشه پاک میکند.
تصویر برای ادامه کار و بالا رفتن کیفیت آموزش ها نیاز به حمایت مالی شما داریم پس لطفا از ما حمایت کنید
از اونجایی که برای جمع آوری و ترجمه و تالیف یک پست آموزشی زمان و زحمت زیادی صرف شده است.
لطفاً در صورت استفاده از این مطلب در سایت یا مقاله و ..... حتما با ذکر منبع و لینک برگشتی باشد.

مسلما این حمایت شما دوستان موجب پایداری اینگونه اثرها خواهد بود سربلند و پیروز باشین

ارسال پست

بازگشت به “S”