چرا نباید پارتیشن swap را روی SSD بسازیم؟

سوالات خود در مورد سخت‌افزارهای پشتیبانی شده و نحوه نصب را در این قسمت مطرح کنید
ارسال پست
نمایه کاربر
RezaAskari
عضو تازه وارد
عضو تازه وارد
پست در این موضوع: 1

چرا نباید پارتیشن swap را روی SSD بسازیم؟

پست توسط RezaAskari » شنبه 3 شهریور 1397, 9:26 pm

همیشه از این طرف و اونطرف شنیدیم که نباید پارتیشن(یا فایل) swap را روی هارد SSD بسازیم چون باعث کاهش عمر درایو میشه. سوال من اینه که چرا؟ و اگر واقعا چنین تاثیری داره تا چه حد میتونه مشکل ساز باشه و در قبال تاثیرات مثبتی که میتونه داشته باشه ( مثل اینکه سیستم کمتر هنگ کنه!) ارزشش رو نداره؟
از طرف دیگه ویندوز هم paging file هاش (‌که عملکردی مشابه دارند) رو روی SSD قرار میده و هیچ وقت نشنیدم گفته بشه این کار مشکلی ایجاد میکنه.
خلاصه اینکه میخوام بدونم وقتی میخوایم پاتیشن بندی کنم swap رو کجا بسازیم بهتره؟! روی ssd یا hdd

نمایه کاربر
phoenix
مدیر کل سایت
مدیر کل سایت
پست در این موضوع: 1
محل اقامت: مشهد
نوع دسکتاپ: LXQT
تماس:

Re: چرا نباید پارتیشن swap را روی SSD بسازیم؟

پست توسط phoenix » شنبه 3 شهریور 1397, 9:35 pm

RezaAskari نوشته شده:
شنبه 3 شهریور 1397, 9:26 pm
همیشه از این طرف و اونطرف شنیدیم که نباید پارتیشن(یا فایل) swap را روی هارد SSD بسازیم چون باعث کاهش عمر درایو میشه. سوال من اینه که چرا؟ و اگر واقعا چنین تاثیری داره تا چه حد میتونه مشکل ساز باشه و در قبال تاثیرات مثبتی که میتونه داشته باشه ( مثل اینکه سیستم کمتر هنگ کنه!) ارزشش رو نداره؟
از طرف دیگه ویندوز هم paging file هاش (‌که عملکردی مشابه دارند) رو روی SSD قرار میده و هیچ وقت نشنیدم گفته بشه این کار مشکلی ایجاد میکنه.
خلاصه اینکه میخوام بدونم وقتی میخوایم پاتیشن بندی کنم swap رو کجا بسازیم بهتره؟! روی ssd یا hdd
سلام من پیشنهادم به شما دو تامقاله هست که در پیشنهادات همین پست شما هم بصورت خودکار امده پیشنهاد میکنم مطالعه کنید
فعال سازی trim
لینک رو بررسی کنید
فعال کردن TRIM روی SSD شما در فدورا
و ضمنا حداقل عمر مفید ssd بیشتر از اونی هست که حتی فکر میکنید و نگران این موارد نباشید
این لینک رو هم برای عمر ssd خود ببینید
طریقه بررسی میزان فایل نوشته شده در هاردهای ssd
تصویر برای ادامه کار و بالا رفتن کیفیت آموزش ها نیاز به حمایت مالی شما داریم پس لطفا از ما حمایت کنید
از اونجایی که برای جمع آوری و ترجمه و تالیف یک پست آموزشی زمان و زحمت زیادی صرف شده است.
لطفاً در صورت استفاده از این مطلب در سایت یا مقاله و ..... حتما با ذکر منبع و لینک برگشتی باشد.

مسلما این حمایت شما دوستان موجب پایداری اینگونه اثرها خواهد بود سربلند و پیروز باشین

ارسال پست

بازگشت به “سخت‌افزار”