انجمن تخصصی فدورا - ثبت نام

خواندن و رعایت کردن تمامی بندهای مندرج در زیر برای همه ی کاربران عضو الزامیست. قوانین عمومی :
1) این وب سایت تابع قوانین جمهوری اسلامی ایران می باشد و کاربران ثبت نام شده در وب سایت فارغ از محل جغرافیایی موظف به رعایت قوانین داخلی سایت که بر مبنای قوانین کشور متبوع است می باشند.

2) قوانین کپی رایت در این وب سایت به صورت کامل اجرا می شود و کاربران فارغ از محل جغرافیایی خود، در صورت فعالیت و استفاده از مطالب این سایت موظف به رعایت کامل قوانین کپی رایت هستند.

3) استفاده از مطالب سایت بنا به تشخیص مدیران و تولید کنندگان محتوا ( نویسندگان ) ممکن است رایگان و یا غیر رایگان و یا ترکیبی از هر دو حالت ( یک بخش رایگان و بخش دیگر غیر رایگان ) باشند.

4) کاربران باید به شکل کامل حقوق معنوی مطالب، مقالات و نوشته های تولید کنندگان محتوا ( نویسندگان ) را رعایت کنند.

5) کپی برداری و استفاده ی مطالب، مقالات و نوشته های این وب سایت در سایت های دیگر، نشریات و رسانه ها بدون کسب اجازه از نویسنده و یا مدیران ارشد ممنوع است و با متخلف برخورد قانونی خواهد شد.

6) تولید کنندگان محتوا ( کاربران، نویسندگان و سایر گروه های کاربری ) به هیچ عنوان اجازه ندارند مطالب سایت ها، مجلات و رسانه های دیگر را بدون ذکر منبع در این سایت قرار دهند ( کپی کنند ) مگر در موارد خاص و یا با هماهنگی و کسب اجازه و تاییدیه از مدیران.

7) این وب سایت بر مبنای سیستم های انجمنی ساخته شده و دارای بخش های مختلفی است، لذا کاربران باید قبل از ارسال مطلب و یا طرح سوال و مشکل دقیقا انجمن متناسب با فعالیت خود را انتخاب کنند.

8) مدیران در برخورد با تاپیک های نامناسب با هر انجمن/بخش سریعاً آنها را حذف خواهند کرد. همچنین هیچ کاربری اجازه ندارد به تاپیک هایی که با عنوان انجمن/بخش مطابقت ندارند تحت هر شرایطی پاسخ دهند.

9) کاربران باید از ارسال پُست های بی محتوا و فاقد ارزش علمی و فنی مرتبط با فعالیت انجمن خودداری کنند و در پاسخ هایی که میدهند نیز این مورد را رعایت نمایند.

10) تمامی رتبه های کاربری ( کاربران جدید، کاربران، کاربران فعال، کاربران ممتاز، نویسندگان، مدیران و مدیران ارشد و ... ) این وب سایت فارغ از مباحث فنی و دسترسی به بخش های مختلف، همه به یک رتبه یعنی کاربران ثبت نام شده در سایت ختم می شوند. از این جهت رعایت ادب و شئونات اخلاقی متقابل برای همه ی کاربران ثبت نام شده الزامی است.

11) در صورت مشاهده ی مطالب/سخنان توهین آمیز به افراد حقیقی و حقوقی ( چه عضو انجمن باشند یا نباشند ) با کاربر/کاربران خاطی برخورد قاطع خواهد شد.

12) در انتخاب نام کاربری باید نهایت دقت را به عمل بیاورد، از قرار دادن اسامی/القاب نامناسب، اسامی سیاسی، اسامی توهین آمیز، شماره موبایل یا ایمیل و مشابه آن خودداری نمایید.

13) از ایجاد چند حساب کاربری جداً خودداری کنید، با کاربران دارای چند حساب کاربری ضمن حذف کلیه حساب ها برخورد قاطع خواهد شد. در صورتی که رمز و یا ایمیل خود را فراموش کرده اید از قسمت راهنما یا درخواست‌ها دستورالعمل بازیابی حساب کاربری را مطالعه کنید و از ساخت اکانت جدید جهت ارتباط با مدیران خودداری نماید.

14) تبلیغات کالا، خدمات، وب سایت و یا سایر موراد دیگر به هر نحوی توسط کاربران در این وب سایت اکیداً ممنوع می باشد. مدیران در برخورد با چنین مواردی کاربر متخلف را بدون اطلاع و هماهنگی قبلی اخراج خواهند کرد.

15) کاربران در بخش امضای خود حق ندارند شماره موبایل، ایمیل و یا راه های ارتباطی خود را قرار دهند. با توجه ممنوع بودن تبلیغات در این سایت این مورد جزء تبلیغات محسوب شده و با کاربر خاطی برابر مقررات برخورد خواهد شد. ( مدیران استثناء هستند )

قوانین مرتبط با ایجاد تاپیک یا ارسال پُست در وب سایت :
1) از ارسال بیهوده ی پُست خودداری کنید، مدیران در برخورد با کاربرانی که پُست های بی محتوا و بیهوده ارسال کنند به شدت برخورد خواهند کرد و حتی ممکن است کاربر خاطی با تکرار عمل خود بَن ( اخراج ) شود.

2) از ارسال مطالب کپی شده بدون ذکر منبع در سایت خودداری کنید، هدف ما در این وب سایت به اشتراک گذاری اطلاعات و داشته های خودمان است. مدیران با کاربران خاطی بسته به نوع تخلف برخورد خواهند کرد.

3) از ارسال مطالب مستهجن، توهین آمیز، سیاسی و در کل خلاف قوانین جمهوری اسلامی جداً خودداری کنید. در صورت مشاهده تخلف، کاربر بدون اخطار و یا اطلاع قبلی اخراج خواهد شد.

4) از ارسال مطالب خارج از بحث انجمن/بخش و در کل خارج از حیطه ی کاری وب سایت خودداری کنید. مدیران در برخورد با چنین مواردی بدون هماهنگی و اطلاع قبلی مطالب نا مرتبط را حذف خواهند کرد.

5) بدون کسب اجازه و تایید کتبی مدیران ارشد و مدیر کل سایت، هیچ کاربر، نویسنده و یا مدیری اجازه ی ایجاد نظر سنجی از کاربران را ندارد. در صورت مشاهده با کاربر متخلف برخورد خواهد شد.

6) در هنگام ارسال مطلب یا سوال در بخش مربوطه از عنوان مناسب استفاده کنید. در غیر این صورت موضوع بدون هماهنگی و اطلاع قبلی توسط مدیران حذف خواهد شد.

7) با توجه به نوع انجمن و استفاده از سیستم ویرایش BB Code لازم است قبل از شروع فعالیت در وب سایت کلیه ی مستندات موجود در بخش راهنمای سایت را به طور کامل مطالعه کنید.

8) به دلیل محدودیت های این سایت در پهنای باند و فضای ذخیره سازی، در حال حاضر قادر به میزبانی تصاویر ارسالی شما نیستیم. بدیهی است چنانچه کاربری از آپلود سنتری که مورد تایید ما نیست استفاده کند مسئولیت عواقب ناشی به عهده وی می باشد.

9) مطالب/نظرات ارسال شده توسط اعضای سایت صرفاً نظرات و عقاید شخصی آنها می باشند و دلیل بر تایید آنها توسط مدیران این وب سایت نیست.

10) قرار دادن بخشی از مطالب یک سایت و لینک دادن به سایت مرجع جهت مطالعه ی ادامه ی مطلب اکیداً ممنوع است. مدیران در برخورد با چنین مواردی کاربر خاطی را به مدت 10 روز بَن/اخراج خواهند کرد.

11) از ارسال عناوینی همچون، کمک کنید، پاسخ فوری، یکی کمک کنه، تورو خدا کمک کنید، هرکی بلده جواب بده و امثالهم جداً خودداری کنید. مدیران به محض دیدن چنین مطالبی، آن را حذف و کاربر خاطی را 10 روز بَن خواهند کرد.

12) در هنگام نوشتن مطلب/مقاله اگر از مطالب شخص خاصی استفاده شد حتما باید نام آن شخص در متن مقاله یا به صورت پانویس ذکر شود.

13) قبل از ارسال مطلب/مقاله حتماً بررسی کنید تا از ارسال موضوع تکرار خودداری شود. مدیران موضوع تکراری جدید را حتی اگر از نظر بار محتوا بهتر باشد حذف خواهند کرد.

14) اگر میخواهید موضوعی که از قبل موجود است را به روز کنید ( در صورتی که ارسال کننده مطلب نباشید ) میتوانید با مدیران و مدیران ارشد در ارتباط باشید تا امکان به روز کردن مطلب را برای شما فراهم کنند.

15) شما بدون محدودیت میتواند موضوعات ارسالی خود را ویرایش کنید. همچنین می توانید مقالات خود را در طی مرور زمان به روز و تکمیل کنید.

16) شما میتوانید یک مقاله ی بلند را در چند قسمت ارسال کنید. دقت کنید که در این حالت باید در ادامه ی همان تاپیک قسمتهای بعد را ارسال کنید و از ایجاد چندین تاپیک خودداری نمایید.

1-16) نویسنده مقاله در صورتی مقاله اش چند قسمتی باشد میتواند از مدیران درخواست کند بعد از ارسال هر قسمت تاپیک را قفل نماید تا از ارسالهای اسپم جلوگیری به عمل آید و تاپیکی تمیز و منظم داشته باشد. ( به دلیل با اهمیت بودن کیفیت مقالات محدودیتی در تعداد درخواستهای باز و یا قفل کردن تاپیک نیست )

2-16) کاربران حق ندارد در مقالات چند قسمتی پُستی ارسال نمایند. و باید سوالات خود را در بخش پرسش و پاسخ و بعد از حصول اطمینان از نبود پرسش مشابه مطرح نمایند.

3-16) نویسنده ی مقاله ی چند قسمتی میتواند بدون هماهنگی برای آن مقاله در بخش پرسش و پاسخ یک تاپیک اختصاصی ایجاد نماید و شخصاً به پرسش کاربران پاسخ دهد. ( شایان ذکر است که سایر کاربران هم میتواند در جهت روند سریعتر پاسخ گویی در صورتی که قادر به پاسخ گویی مناسب هستند در این تاپیک ها شرکت نمایند )

قوانین مرتبط با گفتگو/یافتن پاسخ سوالات در وب سایت :
1) با توجه به ماهیت انجمنی وب سایت تعداد کاربران روزانه افزایش خواهد یافت و باتوجه به اینکه سطح علم و دانش افراد با هم متفاوت است چند نکته ی مهم باید رعایت شود :

1-1) کاربران حرفه ای نباید به ابتدایی ترین سوالات کاربران تازه کار به شکلی پاسخ دهند که کاربر تازه کار دلسرد شود.

1-2) سابقه ی بیشتر یک کاربر در این وب سایت دلیل بر ارجحیت حقوقش بر سایر کاربران جدیدتر و تازه وارد نیست و همه در برابر قوانین وب سایت یکسان هستند.

1-3) لحن برخورد مدیران نباید زننده باشد و مدیران در هر حالتی موظف هستند رفتاری درخور و متناسب همراه با ادب و احترام داشته باشند.

2) کاربران حتما باید در این وب سایت با توجه به موضوعات پشتیبانی شده فعالیت کنند و از ارسال پُست های غیر مرتبط با موضوعات سایت خودداری نمایند.

3) قبل از ارسال موضوع و یا پرسش ابتدا بررسی نمایید تا موضوع و یا پرسشی مشابه در وب سایت موجود نباشد. در غیر این صورت به سرعت موضوع جدید تکراری حذف خواهد شد.

*برای تمامی کاربران لازم است که در دوره‌های مختلف به این بخش مراجعه کنند و تغییرات ایجاد شده در قوانین را مطالعه و از آنها آگاه شوند.